Nehéz pályán hozta a kötelezőt a KSE
A Kézdivásárhelyi SE a Voința Limpeziș otthonából hozta el a győzelemért járó három ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az A-csoportban Olaszország, Irán, Tajvan, a B-csoportban Magyarország, Észtország, Hollandia. A csoportokból az első helyezett elődöntőbe jut, a második és harmadik helyezettekre negyeddöntő is vár. Szakértők szerint a 6 csapatos pótselejtező fő esélyese a magyar válogatott.
A debreceni férfi torna résztvevői: az A-csoportban Szlovénia, Ukrajna, Belgium, a B-csoportban Magyarország, Románia, Mongólia. A lebonyolítási mód ugyanaz, mint a női pótselejtezőn. A magyar-román mérkőzésen sok múlhat, ám az is tény, hogy a kettő közül egyik sem számít első számú esélyesnek. Az olimpiára a női és férfi torna győztesei jutnak ki.
A magyar női csapat a Nemzetközi Kosárlabda-szövetség (FIBA) sajátos feltételeinek köszönheti azt, hogy a debreceni torna fő esélyese lett. A szempont ugyanis nem az, hogy az olimpiára föltétlen még egy nagyon erős válogatott kijusson. A debreceni tornán már nem indulhatnak olyan válogatottak, amelyek az egész pályás, hagyományos kosárlabdában részt vettek az előző két olimpián. Ha ez az előírás nem létezne, a magyar válogatottra sokkal erősebb ellenfelek (Spanyolország, Németország, Ausztrália stb.) várnának a hét végén. A már biztos résztvevő román női válogatott is egy sajátos és sokat vitatott szabálynak köszönheti az olimpiai jelenlétét.
A 2019. évi FIBA-ranglista pontozásánál azt is figyelembe vették, hogy adott időszakban a tagországok területén hány 3×3-as torna volt, hány mérkőzést játszottak és hány aktív csapata van az illető országnak. Rossz nyelvek szerint a bukaresti szakszövetség hamis adatokkal került a ranglista élmezőnyébe, miközben a többszörös világbajnoki, Európa-bajnoki érmes magyarok selejtezőre, pótselejtezőre kényszerültek, mert úgymond nem jelentettek elég klubcsapatot s mérkőzést a FIBÁ-nak. A nemzetközi szövetség azért népszerűsíti, támogatja a 3×3-as (félpályás, egy palánkos) kosárlabdát, mert gyors, látványos játék, viszonylag kis helyeken játszható, a nemzetközi tornák helyszíne gyakran egy-egy nagyváros főtéri sétánya.
(bl)