Nincs még egyben a KSE

Nincs még egyben a KSE Sport

Kettős vereséggel debütált a Kézdivásárhelyi SE a női kosárlabda 1. Ligában a Temesvári Politechnika otthonában. A szombati mérkőzésben a győzelem lehetősége is benne volt, vasárnap azonban mindössze egy félidőt tartott a kék-fehérek lendülete.

Szombaton kiegyensúlyozott mérkőzést játszott a két csapat, az első félidőben a házigazdák, a másodikban a kézdivásárhelyi alakulat volt eredményesebb pontszerzésben, ám végül a Béga-parti alakulat húzta be a győzelmet. A KSE-nél Simpson 22, illetve Bage 15 pontja mellett említést érdemel a sérülés után visszatért, U15-ös korosztályú Benedic remek játéka, aki 14 pontot tett a közösbe.

Temesvári Politechnika – Kézdivásárhelyi SE 67–65 (21–19, 22–16, 12–16, 12–14).

A KSE pontszerzői: Simpson 22, Bade 15 (3 hárompontos), Benedic 14, Lénárt 5 (1), Domokos 4, Zoller 3, Tiboldi 2.

Vasárnap, bár a házigazdák szerezték az első pontot (1–0), majd a csapatok felváltva vezettek 5–6-os állásig, Claudio Garcia Morales lányai lassan, de biztosan átvették az uralmat, és 4 perccel a negyed vége előtt Domokos kosarával ötpontos vezetést szereztek (5–10). Nem sikerült azonban tovább növelni az előnyt, és a házigazdák az utolsó akció során kétpontosra csökkentették hátrányukat (12–14).

A második negyedben a KSE állva hagyta ellenfelét, négy perc után nyolcpontosra növelve előnyét (12–20). A 16. percben már tíz ponttal vezettek a kézdiek (14–24), ám ezzel kifújt a kék-fehér gépezet, két perccel a negyed vége előtt már 22–24 volt az állás. 26–27-es állásnál vonultak pihenőre a felek, ám a KSE kezdeti lendülete érezhetően megtört.

A harmadik negyed borzalmasan indult a kézdiek számára, a Poli 10–0-ás rohamára nem tudtak válaszolni, és a hazaiak előnye az utolsó játékrészben is egyre nőtt. A számok mindennél beszédesebbek: a temesváriak 32 pontjára mindössze kilenccel tudtak válaszolni a kézdiek.

Lénárt Adolf ügyvezető menedzser szerint a csapatnak össze kell még csiszolódni, ám erre a következő forduló előtt bőven lesz idő.

Temesvári Politechnika – Kézdivásárhelyi SE 58–36 (12–14, 14–13, 15–3, 17–6).

A KSE pontszerzői: Simpson 11, Bade 9, Domokos 6, Benedic 6, Todor 2, Zoller 2.