Túl kemény diónak bizonyult a listavezető a KSE számára
A Kézdivásárhelyi SE hétfőn és kedden a tabellavezető CS Municipal Alexandria otthon...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ezzel természetesen sehol nincsenek az idén legtöbbért klubot cserélő játékosok listáján, ahol az első helyen az angol Jack Grealish áll, akit 117,5 millió euróért vett meg a Manchester City az Aston Villától. Korábban soha nem fizettek még ennyit angol labdarúgóért. A második a listán Romelu Lukaku, akiért 115 milliót fizetett a Chelsea az olasz Internek. A 28 éves belga csatárért pályafutása során már 327,5 millió eurót fizettek ki különböző klubok, ezzel első azon a listán, amely az átigazolási díjak összeadott értékével állítja rangsorba a futballistákat.
A nyár harmadik legdrágább igazolása is PL-csapathoz köthető, a Manchester United 85 millióért szerezte meg a Dortmundtól az angol Jadon Sanchót. Az átigazolás érdekessége, hogy a játékos dortmundi pályafutása előtt a Manchester City akadémiáján nevelkedett. A negyedik Ben White (Brighton–Arsenal) 58,5 millióval. A középső védőnek jelentős szerepe volt abban, hogy a Brighton bennmaradt a tavalyi szezonban a Premier League-ben. Teljesítményéről mindent elmond, hogy még az angolok Eb-keretébe is bekerült.
Az ötödik helyen Dayot Upamecano (Leipzig–Bayern) áll 42,5 millióval. A 22 esztendős védő szerződtetéséről már februárban megállapodtak, de csak nyáron váltott klubot a francia játékos, így ő is nyári átigazolásnak számít. A hatodik helyen hárman osztoznak, hiszen egyaránt 40 millió eurót fizetett az MU Raphael Varanért, aki tíz évet húzott le a Real Madridnál, a Liverpool a Leipzig sérülékeny középső védőjéért, Ibrahima Konatéért és a Roma a Chelsea-nél körön kívülre került Tammy Abrahamért.
Az Aston Villa a Grealishért kapott pénzből gyorsan költött is, 38,4 milliót fizetett ugyanis Emiliano Buendíáért a Norwichnak. Az argentin játékos az elmúlt szezonban a Championshipben 39 meccsen 15 gólt szerzett és 17 gólpasszt adott. A birminghamiak további 35,2 milliót fizettek a Southamptonnak a korábbi válogatott Danny Ingsért. A 29 éves játékos hároméves szerződést írt alá, de a Villa egyébként is aktív volt a piacon, hiszen a már említetteken kívül megszerezte Leon Bayleyt, aki 32 milliós vételárával a lista 10. helyén végzett. A Villa a fent említett három játékosért összesen 105,6 milliót adott ki.
A kilencedik helyen hármas holtverseny alakult ki, hiszen Martin Odegaardért, Rodrigo de Paulért és Kurt Zoumáért is 35 milliót fizettek. A norvég támadót az Arsenal vette meg végleg a Real Madridtól, az argentin középhátvéd az Udinesétől került az Atlético Madridhoz, míg a francia védő Londonon belül váltott csapatot, a Chelsea után a West Hamben folytatja.
Ezek voltak az idei nyár legnagyobb pénzmozgást hozó igazolásai, ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy lejárt szerződésüknek köszönhetően olyan játékosok váltottak ingyen, mint Lionel Messi (Barcelona–PSG), Gianluigi Donnarumma (Milan–PSG), David Alaba (Bayern–Real), vagy éppen Memphis Depay (Lyon–Barcelona).