Nem.Ez a profi sport világa.Minden a pénzről szól,nincs hála semmiért.Globalizácíó.Engem
ezért már nem is érdekelnek a ,multinacionális sportcégek’.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A MOKSZ keddi tájékoztatása szerint a két rövidpályás gyorskorcsolyázó nem nevezte meg, hogy melyik ország színeiben kívánja folytatni pályafutását, és a MOKSZ felé egy nemzeti szövetség sem jelzett igényt formálisan vagy informálisan a sportolók versenyzői jogának megszerzésére.
A Liu testvérek augusztusban jelentették be, hogy – követve a magyar válogatottól távozó kínai edzőjüket, Csang Csing Linát – Kínában készülnek az idényre.
A MOKSZ kiemelte, a nemzetközi szövetség (ISU) szabályai szerint ha egy sportoló korábban más ország versenyzője volt, akkor 12 hónapnak kell eltelnie a legutóbbi olyan ISU-verseny után, amelyen a korábbi ország képviseletében indult. Emellett a versenyző kiadásáról az eredeti ország szövetségének kell döntenie, ennek feltétele, hogy minden szerződéses vitát rendezni kell a szövetség és a versenyző között. A magyar szövetség a következő elnökségi ülésén dönt arról, hogyan rendezze a fivérek és a MOKSZ között fennálló versenyzői szerződéses kapcsolatot.
A két Liu a pekingi téli olimpia után jelezte, hogy mindenképpen Csang Csing Linának, a válogatott vezetőedzőjének az irányításával szeretnének a továbbiakban is készülni. Az ázsiai szakember közreműködésével a férfi váltó megszerezte Magyarország első téli olimpiai aranyát a 2018-as, phjongcshangi játékokon, majd idén Pekingben Liu Shaoang írt történelmet az első egyéni ötkarikás diadallal (500 méter).
„Sajnos Linával az ő kérésére fel kellett bontanunk a határozatlan idejű szerződését, tekintettel arra, hogy Kína szövetségétől kapott visszautasíthatatlan ajánlatot a gyorskorcsolya-válogatott vezetőedzői pozíciójára” – olvasható a MOKSZ közleményében, amely kiemelte, hogy az elmúlt időszakban a MOKSZ biztosította a Liu fivérek edzésének feltételeit a kínai válogatottal és Linával Pekingben, ezt a munkát a MOKSZ nevében Dzse Szu Csun, a magyar válogatott dél-koreai edzője segítette. Ez a megoldás a fivérek számára nem bizonyult megfelelőnek.
Hétfőn a szövetség arról tájékoztatta a közmédiát, hogy a Liu fivérek nem indulnak az Alta Valtellina Trophy elnevezésű bormiói rövidpályás gyorskorcsolya-viadalon a hétvégén. (A világkupa-sorozat első és második fordulóján, Montrealban és Salt Lake Cityben a magyar short track-válogatott gazdasági okok miatt nem vett részt.)
A 26 éves Liu Shaolin Sándor ötkarikás aranya és bronza mellett vb-ken kétszer, Eb-ken pedig hatszor diadalmaskodott.
Két évvel fiatalabb öccse, a szintén budapesti születésű Liu Shaoang olimpián két arany- és két bronzérmet nyert, emellett hatszoros világ- és négyszeres Európa-bajnok.
forrás: MTI
fotó: Kovács Tamás/MTI
Nem.Ez a profi sport világa.Minden a pénzről szól,nincs hála semmiért.Globalizácíó.Engem
ezért már nem is érdekelnek a ,multinacionális sportcégek’.
Soha nem voltak magyarok, most bizonyították!
Félig magyar, félig kínai. Ha Magyarországnak nyernek érmeket, hasra esünk előttük. Ha Kínának, szidjuk őket? Szabad ember, nem? Janics Natasa jó? Kozák Danuta anyja után lengyel. A kaukázusi magyar színekben szereplő birkózók jók?
A teljesen orosz műkorcsolyázok jók?
Tudtommal a magyar állam szponzorálta őket jókora összegekkel.Ahogy a fociban ,ha más klubhoz megy fizetnek érte…tehát ahova mennek ,fizetik a befektetést.Ilyen egyszerű…se negociaza …alkudoznak az áráról mert ilyen a profi világ.Nem számit a nemzetiség ,hűség,köszönet …csakis a pénz.
Székelyföldről is rengeteg ember külföldre emigrál, mert jobbak a helyzetek. Akkor ők sem igazi székelyek már ugye? Míg Magyaroroszágon egy olimpiai arany 50 millió ft ér, addig Kínában ez 800-t jelent. Ne legyünk már álszentek. Dicsőséget szereztek az országnak. De hát OV megmondta, h nem kell a kevert faj, talán ezért is akarnak váltani.
Azért jár a korsó a kútra, még cserép.
A magyar ember két dolgot nagyon jól tud: irigykedni és gonoszkodni.
„A magyar ember két dolgot nagyon jól tud: irigykedni és gonoszkodni.” Tegyem hozzá: önmagát a világ közepének képzelni. Ha Wili Orban, aki nem is tud rendesen magyarul, a magyar válogatottat választja, jaj de ügyes. A román Miriuță hős volt, amikor magyar válogatott szeretett volna lenni (mert a románban voltak nála jobbak). Liu Shaoang (ugye, hortobágyi magyar hangzása van?) Kínába megy, elindítjuk ellene a gyűlöletcunamit. Kürtöskalács likán át nézzük a világot, annyit is látunk belőle.
Ezek azt hittek, hogy Magyarorszag klubcsapat, csak ugy valtogatjak?