Továbbra is második

Tavaszi idénybeli harmadik mérkőzését is megnyerte a Gyergyóremetei Kereszthegy együttese a teremlabdarúgó II. ligában. A KSE Futsal szünnapos volt a 14. fordulóban, ennek ellenére őrzi második helyét a rangsorban. A 14. fordulóban: Gyergyóremetei Kereszthegy–Ceahlăul 3–1; a Gyergyói Inter–Marosvásárhelyi VSK találkozót március 24-én játsszák, míg a Galaci United2–Segesvári Pro Tineret mérkőzést későbbi időpontra halasztották. A hétvégi, 15. forduló műsora: szombaton Ceahlăul– Fortius; vasárnap 18 órától KSE Futsal–Galaci United2; hétfőn Segesvár–Kereszthegy.

Neagu negyedszer is

A férfiaknál a dán Mikkel Hansent, a nőknél a román Cristina Neagut választotta 2018-ban a világ legjobbjának a Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF). A 30 éves Neagu 2010, 2015 és 2016 után – a sportág történetében elsőként – negyedszer érdemelte ki az elismerést. A 31 esztendős Hansen 2011 és 2015 után harmadszor lett a legjobb. Neagu tavaly a román válogatottal Európa-bajnoki elődöntőig jutott, klubja, a Bukaresti CSM kulcsembereként bronzérmet nyert a Bajnokok Ligájában, és egymást követő negyedik szezonban lett utóbbi sorozat legjobb balátlövője. Hansen a dán válogatottal negyedikként zárt a 2018-as Eb-n, 43 góljával a torna második legeredményesebb játékosának bizonyult. Klubjával, a Paris Saint-Germainnel harmadik lett a Bajnokok Ligájában. A dán válogatottal idén megnyerte a hazai rendezésű világbajnokságot.