Szenzációsan teljesített ősszel a KSE focicsapata
Az idény elején Rancz Lajos, a Kézdivásárhelyi SE elnöke az első négy hely egyikét c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egy ősi mondás szerint, ha legyengítjük a testet és az elmét, akkor legyengül a lélek is, tehát rendkívül fontos, hogy a rendszeres testedzés mellett az agyunkat is tornáztassuk. Amíg testünk sport hatására történő fejlődését nagyon könnyen követhetjük, hiszen elég csupán időnként a tűkörbe néznünk, addig agyunk változásait, amelyek szintén a megterhelés hatására következnek be, sokkal nehezebb megfigyelnünk. Ezek a változások rövidtávon kevésbé látványosak, ugyanis nem lesz kockás a homlokunk és az agykérgünkben izomláz sem jelentkezik. Mindezek hiányában könnyen azt hihetjük, hogy odabent nem történik semmi. Hogy ez mennyire nem így van azt mentáltréning hivatott bizonyítani. Agyunk szerkezete és funkciója ezeknek az „edzéseknek”a hatására megváltozik hasonlóképpen ahhoz, ahogyan izmaink a fizikai edzés során.
A sepsiszentgyörgyi Szent György Lovag Sakk Klub hamarosan induló programsorozatára minden olyan személyt szeretettel várnak, aki fontosnak tartja a fizikai test mellett a kognitív képességeket is edzésben tartani. Az eseményeket korosztályok szerint csoportosították. A 6 és 16 év közöttiek számára szervezett programok, amelyek közül kiemeljük a Sakk az iskolában elnevezésű kezdeményezést, célja felfedezni a gyermekekben lévő potenciált és azt kibontakoztatni, „felébreszteni” a szunnyadóban lévő agyterületeket, elsajátíttatni azokat a készségeket és képességeket, problémamegoldás, kreativitás, döntéshozatal, önbizalom, amelyek által könnyebben fognak tanulni, alkalmazkodni vagy akár érvényesülni a hétköznapi életben. A 13 és 18 év közöttiek számára szervezett tevékenységek célja a serdülő korosztály szemléletváltásának formálása, a kamaszkorral járó fejlődési nehézségek megbeszélése és ezeknek a problémáknak a feloldása mentális fejlesztő technikák által, a belső motiváció növelése, a flow élmény felfedezése, a kreativitás és a problémamegoldás fejlesztése. A sakk klub tagjai az idősebb korosztályra is gondoltak. A 65 évnél idősebb személyek esetében a legfontosabb a mentális egészség megőrzése, illetve a mentális hanyatlás megelőzése. A képzés során sor kerül a mindefulness, vagyis a tudatos jelenlét elsajátítására, melynek szorongásra, stresszre, depresszióra, alvászavarra kifejtett jótékony hatása bizonyított.
Ugyancsak a Szent György Lovag Sakk Klub szervezésében most szombaton, azaz május 14-én egy rendkívüli sakkversenyre kerül sor a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Szemerja negyedi épületében. Délelőtt 11 órától a Mentáltréning keretében induló programokat mutatják be, majd 13 órakor kezdetét veszi a Sakk szimultán 20 sakktáblán elnevezésű verseny, amelyre 6-16 éves gyerekek jelentkezhetnek legkésőbb május 13-ig, a sakk klub elérhetőségein.