Túl kemény diónak bizonyult a listavezető a KSE számára
A Kézdivásárhelyi SE hétfőn és kedden a tabellavezető CS Municipal Alexandria otthon...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A brassói táblabíróságon folytatódik a Sepsi-SIC Sportklub Egyesület finanszírozása miatt indított per. A klub vezetősége abban reménykedik, hogy a bíróság nem a prefektus javára fog dönteni.
A Kovászna megyei törvényszék ugyanis alapfokon helyt adott Sebastian Cucu prefektus keresetének, aki korábban megtámadott két helyi határozatot, amelyekkel 2015 második, és 2016 első felében pénzzel támogatták a Sepsi-SIC Sportklubot. Pontosabban a város tagsági díjáról van szó, az egyesület alapító tagjaként. Fellebbeztek, és a város érdekeinek képviseletére egy, a közigazgatási jogban jártas ügyvéddel kötnek szerződést. Az erre vonatkozó határozatot legutóbbi ülésén szavazta meg Sepsiszentgyörgy képviselőtestülete.
Miklós Zoltán RMDSZ-frakcióvezető, a Sepsi-SIC Sportklub elnöke számolt be az ügy előzményeiről. Elmondta, hogy a kézilabda-szakosztály volt menedzsere egy feljelentést tett le a prefektúrához, nehezményezve, hogy olyan tanácstagok is megszavazták a tagsági díjakról szóló határozatokat, akik esetében fennáll az összeférhetetlenség gyanúja. A feljelentés alapján a prefektus keresetet indított a bíróságon, és alapfokon a Kovászna Megyei Törvényszék semmisnek nyilvánította a két határozatot.
Miklós azt is elmondta, hogy Debreczeni László tanácsos esetében a vádat már alapfokon ejtette a bíróság, mert bebizonyosodott, hogy nem az ő cége könyvelt a klubnak. Ami pedig Sztakics Évát illeti, a feljelentő azt állította, hogy két kézilabdázó kislány egy olyan vendéglátóipari egységben étkezett rövid ideig, amelynek résztulajdonosa az alpolgármester. Ezt a szerződést, amiről nem tudott Sztakics, maga a feljelentő írta volt alá, jegyezte meg Miklós.
„Az alpolgármester ellen ilyen jellegű feljelentés már korábban is volt, de mindig ejtették az összeférhetetlenség vádját, mivel ő nem fő hitelutalványozó. Meggyőződésem, hogy a józanész most is győzni fog és a fellebbviteli tárgyaláson a város nyer. Ellenkező esetben nem tudom mi fog történni, hiszen, ha semmisnek nyilvánítják a két határozatot, akkor a már elköltött pénzt a Sepsi-SIC-nek vissza kell fizetnie a városnak”, húzta alá Miklós Zoltán.
A Sepsi-SIC Sportklub Egyesületnek három alapító tagja van: Sepsiszentgyörgy önkormányzata, a szervezet alapvagyona 50 százalékának tulajdonosa, Kovászna megye 49 százalék tulajdonrészesedéssel, valamint a Tega Rt. a fennmaradó 1 százalék tulajdonosa. Ezen kívül a klub költségvetésének egy bizonyos százalékát támogatásokból és jegyek, bérletek értékesítéséből teremtik elő.