Túl kemény diónak bizonyult a listavezető a KSE számára
A Kézdivásárhelyi SE hétfőn és kedden a tabellavezető CS Municipal Alexandria otthon...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Ismerem a mozgásokat”, mondotta nagy önbizalommal a fiatal hátvéd, aki ezt a fajta virtuális vállalkozást az önuralom, a türelem és az ész játékának nevezi. Mint mondja, nem ijedt meg, nem esett pánikba azoktól a hírektől, miszerint a kriptovaluták árfolyama hirtelen nagyon mélyre zuhant (egyik ilyen hír szerint 300 milliárd eurós volt az értéktelenedés foka). Úgy véli, az amerikai kosárlabdaklubokhoz hasonlóan a közeljövőben más profi sportegyesületek is kriptovalutában fizethetik a játékosokat, ez a módszer el fog terjedni.
A kriptovaluták legismertebbje a bitcoin, a meghatározások szerint ez egy „nyílt forráskódú digitális fizetőeszköz”, tehát megfoghatatlan, nem bankjegyek és pénzérmék révén közlekedik. Története 2009-re nyúlik vissza. Hívei főleg azt dicsérik, hogy kódolása révén a kriptodeviza a legbiztonságosabb fizető- és vagyonmegőrző-eszköz. Bírálói ezt cáfolják, mondván, hogy az informatikából ismert hacker-módszerekkel a „bitcoin-bankok” is feltörhetők, kirabolhatók.
A szkeptikusok arra figyelmeztetnek, a bitcoin és társai nem rendelkeznek a hagyományos pénz fontos funkcióival, nincs mögöttük gazdasági háttér, értékük kizárólag a benne hívők csoportjának szubjektív megítélésétől, manipulációitól függ. Egyik legutóbbi botrány az Elon Musk, a világ egyik leggazdagabb embere dogecoin nevű kriptovalutájához kapcsolódik, a digitális-virtuális fizetőeszköz árfolyama néhány óra alatt 44 százalékkal esett. De voltak a „coin-családban” 70 százalékos zuhanások is. Ezek után megint emelkedés következett, és ezek a hirtelen mozgások is a hitetlenkedőket látszanak igazolni. Néhány nappal ezelőtt egy bitcoin 38 ezer dollárt ért a „kripto-világban”.