Túl kemény diónak bizonyult a listavezető a KSE számára
A Kézdivásárhelyi SE hétfőn és kedden a tabellavezető CS Municipal Alexandria otthon...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Megnéztük, kik alkották 57 évvel ezelőtt a román olimpiai válogatottat: Datcu, Adamache, Greavu, Hălmăgeanu (Halmágyi), Coe, Avram, Jenei Imre, Constantin, Nunweiller, Ionescu, Koszka, Petescu, Creiniceanu, Andrei, Petru, Georgescu, Dumitriu, Pârcălab, Pavlovici. Edző: Silviu Ploiesteanu. Az 1964-es olimpián a román labdarúgó-válogatott 5. helyen végzett. Eredményei: a csoportban 3–1 Mexikóval, 1–0 Iránnal, 1–1 a Német Demokratikus Köztársasággal, a negyeddöntőben 0–2 Magyarországgal, miután a 85. percben, 1–0-lás magyar vezetésnél Constantin kihagyott egy 11-est. A magyar válogatott 1964-ben olimpiai bajnok lett, a döntőben 2–1-re legyőzte Csehszlovákiát. A román csapat az 5–8. helyekért játszott, 4–1-re legyőzte Ghánát és 1–0-ra Jugoszláviát. Korábban az 1924-es és 1956-os olimpián vett részt még a román válogatott.
Akkoriban – és még sokáig – nem volt korhatár, a nagy válogatottak játszhattak, a magyar Aranycsapat például – soraiban Puskással és a többi világklasszissal – az 1952-es olimpiai döntőn győzött 2–0-ra Jugoszlávia ellen. A nyári olimpiák történetének éremtáblázatát férfi labdarúgásban mindmáig Magyarország vezeti 3 arannyal, 1 ezüsttel, 1 bronzzal, és csak a női, férfi tornák összesített éremtáblázatán első az Amerikai Egyesült Államok.