A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Elkészült a kínaiak új, lebegő mágnesvasút prototípusa, amelynek gyártása 2021-ben kezdődhet – írta a CNN. A csúcsvonat maximális sebessége 600 km/h.
Hirdetés
Hirdetés
A csúcstechnológiát képviselő vonatok gyártását a világ legnagyobb vasúti cége a kínai China Railway Rolling Stock Corporation (CRRC) végzi. A technológia kidolgozása mellett a cég kutatói könnyű és nagy szilárdságú vasúti kocsikat fejlesztettek ki az elmúlt években.
Az úgynevezett maglev vasúti rendszernél a járművek pályán tartását és hajtását a hagyományos kerekek helyett mágneses mező végzi, ezáltal csökken a súrlódás, amely magasabb sebességet tesz lehetővé – írta a CNN.
Jelenleg a sebességi csúcsot a japánok tartják 600 km/h-val, de néhány éven belül ezt a kínaiak túlszárnyalhatják.
A Peking–Sanghaj közötti 1400 kilométeres távon jelenleg az engedélyezett sebesség 380 km/h. A szupervonattal az út négy óra helyett már 2,5 órára csökkenthető, és ez már valós alternatívája lehet a légi közlekedésnek.
A repülőút Kína két metropolisza között, a repülőtérhez való kijutást is beleszámítva, 4,5 óra.
Kína mára a világ legkiterjedtebb nagysebességű vasúthálózatával rendelkező államává vált . A teljes pályahossz meghaladja a 124 ezer kilométert, ebből több mint 26 ezer kilométer nagysebességű vasútvonal. Szakértők szerint a kínai szupervonatok pályahossza 2025-re eléri a 38 ezer kilométert.
Te csak ne szóld meg a „bercki” gyorsot. Négy kilométerenként meg kell állnia, mire istenigazában felgyorsulhatna, máris fékeznie kell, hogy megállhasson. Így hogy akarod, hogy gyorsabban menjen? Tudom, a pálya kész katasztrófa, néhány nyugdíjaskorú öregecske tartja karban úgy-ahogy, kézi erővel, szinte semmi felszereléssel. Csoda, hogy megy még így is és jó, hogy van!
A bercki gyors mellett a teknyős is gyorsabb !