A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mivel a félrevezető információk rendkívül káros hatásokkal járhatnak, az álhírek áramlásának megakadályozásában a közösségi média platformokra is komoly szerep hárul.
A londoni King’s College kutatói a Covid–19-el kapcsolatos összeesküvéselméletekről kérdezték az embereket, például arról a téves feltevésről, hogy a vírus kapcsolódik az 5G mobiltelefon-hálózatok kiépítéséhez.Az elmúlt héten több telefonoszlopot is felgyújtottak az országban, ami nyilvánvalóan az álhíreknek köszönhető.
A kutatók azt találták, hogy azok, akik elhitték az 5G hálózatról szóló álhíreket, kevesebb eséllyel gondolták úgy, hogy az Egyesült Királyságban jó ok van a vesztegzárra. Rendkívül káros hatással lehet az ország lakosságára nézve, ha ezek az emberek úgy döntenek, hogy figyelmen kívül hagyják a kormány utasításait.
Míg a közösségi média platformok korábban engedték, hogy téves információk terjedjenek az 5G-ről, az oltásokról vagy különféle összeesküvéselméletekről, ezen a héten náluk is elérkezett a cselekvés ideje.
A WhatsApp megnehezítette a történetek továbbítását, míg a YouTube olyan módszert vezetett be, amely alapján törli a Covid–19-et és az 5G-t összekötő videókat.
Emily Bell, a New York-i Columbia Egyetem Digitális Újságíró Központjának igazgatója a BBC-nek nyilatkozva elmondta, jó oka van annak, hogy a vállalatok bekeményítettek ezen a téren.
„Ha az emberek nem veszik komolyan a tudományt, és nem tartják be a társadalmi elszigetelődésre vonatkozó korlátozásokat, akkor sokan meghalhatnak” – hangsúlyozta Bell.
Míg a múltban a Facebook egyes személyek letiltása vagy a téves információk terjesztésének korlátozása miatt többször is a kritikák kereszttüzébe került, jelenleg jóval kevesebb bírálat érkezik az összeesküvéselmélet-gyártók elhallgattatásával kapcsolatban.
Amint arra Emily Bell rámutatott, sokkal nagyobb probléma a platformokon terjedő álhírek mennyisége. „Egyelőre mindig nincs meg a belső mechanizmusuk, hogy kezeljék a jelenleg látható hamis információk áradatát” – fogalmazott.
(MTI)