A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Régészek megtalálták a legrégibb ép hajóroncsot, amely 2400 éve süllyedt el a Fekete-tengeren. A Bulgária partjainál, két kilométeres mélységben heverő ókori görög hajó 23 méter hosszú, és még ma is pontosan látható az árbóca, valamint az evezősök padjai.
„Egy érintetlenül megmaradt hajó a klasszikus világból, két kilométernyi víztömeg alatt, az olyan dolog, amire sohasem gondoltam volna, hogy lehetséges” – mondta Jon Adams Professzor, a Fekete-tenger egyik nagy régészeti projektjének, a MAP-nek a vezetője.
A roncs egy kereskedőhajó maradványa, amihez hasonlót eddig csak az ókori görög kerámiákat díszítő képeken láthattak a régészek. Az egyik leghíresebb hajóábrázolás az Odüsszeusz és a szirének néven ismert, a British Museum gyűjteményét gazdagító kerámián látható. A történelem- és irodalomkönyvekben is gyakran megjelenő képen Odüsszeusz van a hajó árbócához láncolva, hogy ellen tudjon állni a szirének csábító énekének.
A kutatócsoport otthagyta a hajót a tenger fenekén, és csak egy kis darabot hoztak felszínre belőle, hogy meghatározzák a korát. A Southampton Egyetem munkatársai megerősítették, hogy ez a legrégebbi ép hajóroncs, amit az emberiség ismer.
A MAP-projektben az elmúlt három évben már több mint hatvan hajóroncsot felfedeztek, a legkülönfélébb korszakokból: római kereskedőhajót, tele amfórákkal, és egy 17. századi kozák hadihajót is. A projekt fő célja azonban a tengerszint ősi változásainak alaposabb megismerése.
(Index)