A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Régóta közismert az a feltételezés, hogy a felnőttek egészsége nemcsak pénztárcájuktól, hanem szüleik képzettségi szintjétől is függ.
Egy új kutatás során egy németországi adatbázis, a Szocio-ökonómiai Panel (SOEP) hatezer emberre vonatkozó adatait elemezték az 1940-es évektől kezdve, és ez alapján megállapították, hogy azon anyák felnőtt gyerekeinek, akiknek legalább középiskolai végzettségük volt, 65 év felett átlagosan két évvel magasabb volt a várható élettartama, mint azoknak, akiknek az édesanyja legfeljebb általános iskolát végzett.
Ugyanerre az eredményre jutottak akkor is, amikor a felnőtt gyerekek képzettségét és bevételét vették figyelembe.
Az összefüggés alapja a kutatók szerint az, hogy a jobban képzett anyák jobban odafigyelnek gyerekeik egészséges életmódjára, például a kiegyensúlyozott étkezésre, a mozgásra, kerülve a dohányzást és az alkoholfogyasztást.
Az anyák képzettségi szintje és felnőtt gyerekeik lelki egészsége között azonban nem találtak összefüggést.á
(Euronews)