Különleges égi jelenségek 2025-ben
Aki figyelmes volt, idén – január 4-én este – már megfigyelhette az év első csillagá...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Pedig, ha sikeresen megértettük a Google algoritmusok technikai részét, akkor a figyelmünket koncentráltan fordíthatjuk a megfelelő kulcsszavas keresés irányába. De hogyan lehet megtalálni a megfelelő minőségű és az oldalunk szempontjából releváns kulcsszavakat, úgy, hogy közben elkerüljük az esetleges Google büntetéseket?
Az on-page SEO haszna
Az on-page vagy on-site SEO a keresőoptimalizálás azon területe, amely az oldal tartalmi elemeire koncentrál, mikor az oldalunk mindent elmond a keresőmotor számára. Tehát ha arra törekszünk, hogy jó helyezéseket érjünk el a Google találati listáján, és ezzel együtt minél több legyen a látogatók/felhasználók/vásárlók száma, akkor fordítsunk nagyobb figyelmet az on-page SEO elemeire.
Vizsgáljuk meg alaposan a meglévő tartalmainkat – SEO Audit
Ezzel fog kiderülni, mit kell még fejleszteni az oldalunkon ahhoz, hogy a lehető legjobb legyen. Érdemes a leglátogatottabb oldalunk felülvizsgálatával kezdeni, ehhez találni megfelelő kulcsszavakat.
A megfelelő kulcsszavak megvalósítása
Miután sikeresen megvalósítottuk, hogy mely kulcsszavakkal támogathatjuk legjobban az oldalunkon található tartalmat, akkor már csak megfelelően kell elhelyezni a szövegkörnyezetben. Hova érdemes mindenképp beírni a kulcsszót?
A weboldalak címe
A HTML kódoknál a tagek közé is kerülhet az a kulcsszó, amit végül a keresőmotor ki fog olvasni és a találati listákon is azt jeleníti meg. Érdemes lényegre törő, kulcsszót tartalmazó title-t (címet) választani, mert a találati listán ez az elem jelenik meg, ami alapján a felhasználó mazsolázni fog a kiadott oldalak között.
A weboldalak leírásai
A kiadott oldalak címe alatt fognak megjelenni az oldalunkkal kapcsolatos leírások. Ez a helyezésünkre már nincs hatással, de érdemes foglalkozni vele, hiszen a felhasználók a cím után az alapján fognak választani, hogy mit tartalmaz a leírás.
A címek és a tartalom összhangja
Mind a címek, mind az egyes oldalon található tartalmak (pl.: szöveg, képaláírás) tartalmazzák a kulcsszavakat, de arra figyeljünk, hogy túl sok kulcsszó használata büntetést von maga után.
Az elérési utak legyenek naprakészek!
Az oldalunk bejegyzéseihez tartozó elérési utakban is érdemes feltüntetni a legfontosabb kulcsszavakat.
Igyekezzünk elkerülni a Google büntetéseit
A kulcsszavakkal kapcsolatban a legrosszabb, amit tehetünk, hogy túlzásba visszük, halmozzuk őket az oldalunkon. Ez két esetben fordulhat elő: a releváns kulcsszavakat halmozzuk a weboldalon, a másik pedig, hogy az oda nem illő kulcsszavakat próbáljuk benyomni olyan sorokba, ahol nem megfelelőek tartalmi szempontból.