A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szeptember elején rendezték meg az Európai Fájdalom Szövetség (EFIC) 11. kongresszusát a spanyolországi Valenciában. A kongresszuson – ahol mintegy 3500 szakember vett részt – számos érdekes előadás hangzott el, ezek egyike foglalkozott a migrén kutatásában elért legújabb eredményekkel.
A kutatásokat vezető dr. Antoinette Maassen van den Brink (Erasmus University Medical Center
Department of Pharmacology, Hollandia) elmondta, hogy migrén nemcsak a betegeket szinte cselekvésképtelenné tevő fájdalom miatt veszélyes, hanem jelentős kockázati faktora a szív- érrendszeri betegségeknek, különösen a nőknél.
„A jelenlegi migrénellenes gyógyszerek nem veszik figyelembe a nemi különbségeket, például a változó hormonszinteket” – mondta Maassen van den Brink. „A jövőbeni kutatásoknak a nők szempontjából kiemelten kell foglalkozniuk a migrénellenes gyógyszerek hatékonyságával és biztonságával.”
Változtatni kell az orvosok hozzáállásán is. Sok nő azért nem megy orvoshoz a migrénes panaszaival, mert tudja, hogy anyjának, nővérének vagy más nőrokonainak is voltak hasonló rohamai havonta, és nem kaptak segítséget.
De képzeljünk el egy pubertáson 12 éves korban átesett lányt, akinek havonta vannak migrénes rohamai egészen akár 50 éves koráig, és minden hónapban két-három napot is szenvedhet a fájdalomtól és a hányingertől az elsötétített szobában. Ez azt jelenti, hogy összesen négy-öt évet is elvehet az életéből a betegség. Ezt nem szabad megengedni, ha tudunk segíteni.
(Origo)
Még jó, h van aszpirin mert hanem kipusztulna az emberi faj! + Jó, h van kb 20% olyan nő aki gondoskodik a maradék 80% porul járt férfiról!😉