A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A NASA bolygókutató központja, a pasadenai Jet Propulsion Laboratórium által kiadott közlemény szerint a négy város esetében június 27-én és 28-án mérte a földfelszíni hőmérsékletet az ECOSTRESS (Ecosystem Spaceborne Thermal Radiometer Experiment on Space Station).
A NASA honlapján közzétett hőtérképeken a melegebb térségek vörös, a hűvösebbek kék színűek. A felvételek jól jelzik, hogy minden város központjában jóval melegebb van, mint az azokat övező térségekben a városi hőszigethatás miatt.
Az adott időszakban a földfelszíni hőmérséklet 25-30 Celsius-fok volt kora reggel, ami azt jelzi, hogy az előző napi hőt tárolta a nagy hőtárolásra képes földfelszín, mint az aszfalt, a beton vagy a vizes helyek, amelyek képtelenek voltak kibocsátani magukból hőt a következő napig.
Az általuk tárolt hő a következő nap még magasabb napközbeni hőmérsékletet eredményezett, egyes helyeken akár 40 Celsius-fokot – olvasható a közleményben.
Az ECOSTRESS missziót tavaly küldték fel a Nemzetközi Űrállomásra azzal acéllal, hogy tanulmányozza a Földön lévő növényzet egészségi állapotát, vízháztartását, de a rendszer képes a hőhullámok megfigyelésére is.
(MTI)