Különleges égi jelenségek 2025-ben
Aki figyelmes volt, idén – január 4-én este – már megfigyelhette az év első csillagá...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Megérteni, hogy meddig lehet jutni csupán szerves anyagokkal és ásványokkal, mielőtt egy valódi sejt kialakul, nagyon fontos annak megértésében, hogy milyen típusú környezetben jöhet létre élet” –mondta Laurie Barge, a vizsgálat vezetője és a tanulmány elsődleges szerzője. Ezen kívül vizsgálni kell, hogy a légkörre, az óceánra és az ásványokra hogyan hatnak az óceán fenéki nyílások, mindez pedig segít annak megértésében, hogyan történhetett mindez más bolygókon – tette hozzá.
Ezek a kürtők a körülöttük lévő tengervízzel kölcsönhatásba lépnek, és olyan környezetet alakítanak ki, amelyre állandó fluxus jellemző, ami szükséges az élet kifejlődéséhez, változásához – írja a NASA. Ezt a sötét, meleg közeget a Földből származó kémiai energia hajtja, és ez lehet a kulcsa az élet kialakulásának, messze a Naprendszerünktől, messze a Nap melegétől. Ha ilyen hidrotermális repedések léteznek a Földön, lehetnek más bolygókon is.
„Megmutattuk, hogy a korai Földhöz hasonló körülmények között – és talán más bolygókon is – egyszerű reakciók során aminosavak és alfa-hidroxisavak alakulhattak ki” – jelentette ki Barge. A kutató és csapata tovább folytatja a munkát, azt vizsgálva, hogy miként alakulhattak ki még komplexebb molekulák. Mindez segíti megérteni az élet eredetét és azt, hogyan jöhet létre máshol is élet.
(hirado.hu)
Ezt az ősleves kísérletet már korábban, 1952-ben is sikeresen elvégezték, úgy hívják Miller–Urey kísérlet. Na jó napot!