Hivatalosan hallgat a NASA, nemhogy életet hanem már földönkivüli civilázációkkal évtizedek óta tart kapcaolatot az USA kormánya és nemcsak…
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Jim Bridenstine kiemelte, hogy a NASA számára rendkívül fontos az idegen élet keresése, az utóbbi idők vizsgálatai pedig optimizmusra adnak okot – írja a Space.com. Az űrhivatal igazgatója szerint a közelmúlt eredményei alapján a földön kívüli létformák egyik lelőhelye a Marson lehet.
A vörös bolygón több olyan tényezőt is kimutattak, amelyek kedveznek az élet fenntartásának – ilyen például a komplex szerves anyagok jelenléte a felszínen. Bridenstine szerint még sok a kérdés az érintett faktorokkal kapcsolatban, de a NASA ezeket rövidesen megválaszolhatja.
A Mars lakhatóságának felderítésében három robot játszott kulcsszerepet: a Spirit; annak testvére, a közelmúltban elvesztett Opportunity; illetve a még mindig üzemelő Curiosity. A jövőben újabb marsjárók érkezhetnek az égitestre, melyek további izgalmas adatokkal szolgálhatnak.
Ilyen szerkezet lesz a NASA Mars 2020 nevű robotja, amely jövőre indulhat útnak, és a tervek alapján 2021 februárjában érkezhet meg. A marsjáró olyan mintákat fog gyűjteni, melyekben kimutatható lesz a potenciális élet jelenléte. A Mars 2020-szal nagyjából egy időben az Európai Űrügynökség is felbocsát egy eszközt, amelyet a legendás kutatónőről, Rosalind Franklinről neveznek el.
„A cél az, hogy felfedezzük az életet egy másik égitesten, ez az, amit igyekszünk elérni. És mivel nagyon sok nagyszerű szakemberünk van, jó úton haladunk” – mondta Bridenstine.
A NASA a Mars mellett a Jupiter jeges holdján, az Európén, illetve a Szaturnusz két kísérőjén, a Titánon és az Enkeláduszon is keresi az idegen létformák nyomait.
(24.hu)
Hivatalosan hallgat a NASA, nemhogy életet hanem már földönkivüli civilázációkkal évtizedek óta tart kapcaolatot az USA kormánya és nemcsak…
Állítólag a Föld belsejében is van egy civilizáció.elképzelem,hogy milyen jól úszkálhatnak a jó forró föld alatti ‘lében ‘
A kutatas ,a felfedezes ez mind szep dolog.De azert jo volna a sajat bolygonkra,a Foldre is vigyazni,mert ahogyan haladunk,nehogy 100-200 ev mulva ,vagy talan meg hamarabb,ez is ugy nezzen majd ki,mint a Mars !