A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egy új tanulmány arra enged következtetni, a Föld természetes radioaktivitása is segíthet abban, hogy a vulkáni füst elektromosan feltöltődjön, még akkor is, ha a füst csak kis hamuszemcséket tartalmaz, vagy ha még kis méretűeket sem – írja a Science Magazin.
A tudósok már régóta tudják, hogy a radioaktív radon gáz része az aktív vulkánok füstjének. Amikor a radioaktív atomok hanyatlásnak indulnak, töltött részecskéket bocsátanak ki, és olyan elemeket hoznak létre, amelyek szintén hanyatlásnak indulnak, és szintén töltött részecskéket bocsátanak ki magukból.
A kutatók műszerekkel ellátott ballonokat engedtek fel egy dél-olaszországi aktív vulkán, a Stromboli csúcsáról 2017 őszén. A műszerekkel azt vizsgálták, hogy a kitörő füst mekkora elektromos töltést hoz létre.
A kilövellési felhő egyes részeiben az egy köbméterre jutó töltött részecskék száma legalább 80-szorosa volt a hagyományos felhőkben találhatókhoz képest egy felhős napon. Az adatok azt is feltárták, hogy a negatív és a pozitív töltések a füstfelhő más-más részeibe vándoroltak, ezzel feszültségkülönbséget generálva.
Ezek a különbségek önmagukban nem elegendők villámok kipattanásához, de a hamuval teli füstben hozzájárulhatnak vagy csökkenthetik is a statikus elektromosságból származó feszültségkülönbséget. Hogy a hozzájárulásuk mennyire befolyásalja a vulkáni villámok erejét, frekvenciáját vagy világosságát, azt jelen pillanatban még nem lehet tudni.
(hirado.hu)