Buta, értelmetlen ember.😪
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A WHO úgy tudja, a delta variáns már 98 országban jelen van (köztük Magyarországon is). Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz főigazgató szerint a lassú oltási stratégia hozzájárulhat ahhoz, hogy időközben kialakuljon egy új, minden eddiginél veszélyesebb mutáció. A WHO vezetője úgy számol, hogy 2022 júliusára reális lehet, hogy a világ összes országának 70 százaléka be legyen oltva, ehhez viszont jelentősen fel kéne gyorsítania a fejlett országoknak a vakcinaelosztást. Hozzátette: a delta variáns jól és kevésbé jól átoltott országokon egyaránt végigsöpör, de csak előbbiekben lehet a halálozások számát alacsonyan tartani.
Dame Sarah Gilbert, az AstraZeneca vakcina egyik fejlesztője szerint megoldást jelenthetne, ha a nyugati országok átgondolnák az oltási stratégiájukat a globális célok érdekében. A kutató úgy véli, félre lehetne tenni a gyerekek oltásának tervét egy ideig, hogy a fejlődő országok felzárkózhassanak. James Naismith, az oxfordi Rosalind Franklin kutatóintézet professzora hasonlóan látja: fel kell tenni a kérdést, hogy fontosabb-e a fejlett országokban a gyeremekek oltása, mint a lemaradottakban az időseké és az esszenciális dolgozóké. Hozzátette, nemcsak az elosztást lenne fontos felgyorsítani, hanem a vakcinagyártást magát is be kellene indítani a fejlődő országokban a globális kapacitás növelése érdekében.
David Bauer, a londoni Francis Crick kutatóintézet virológusa szerint egyértelmű, hogy a delta variáns az eddigi legveszélyesebb koronavírus-mutáció: mind Nagy-Britanniában, mind Dél-Afrikában átvette a nagy fertőzőképességű variánsok helyét, és csak az oltásokkal lehet csökkenteni a következményeit, ha már ma terjedése aligha tartható kordában.
(HVG)
Buta, értelmetlen ember.😪
Akkor minek oltatni?
Hogy érjük utol őket.
Tolvaj, csaló banda!😤