A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egy megnyugtató zeneszám meghallgatásával hasonló eredményt lehet elérni az idegek kisimításában a műtéti altatás előtt, mint a hagyományos szorongásoldó gyógyszerekkel, csak éppen mellékhatás nélkül – olvasható a The Independent hírei közt.
A tanulmány alapján, amelyet a Regional Anaesthesia & Pain Medicine folyóiratban publikáltak, amerikai kutatók arra az eredményre jutottak, hogy azoknak a pácienseknek, akik a beavatkozás előtt zajszűrős fejhallgatóval kellemes zenét hallgattak, a stressz-szintje szinte ugyanolyan volt, mint akiknek a midazolám szorongásoldó gyógyszert adták.
Ez azt jelenti, hogy a zene gyógyszermentes helyettesítője lehet a műtét előtti szorongás kezelésének. Továbbá nagy előnye, hogy minimalizálja a mellékhatásokat, amelyeket a midazolám és a hasonló benzodiazepin származékok előidézhetnek. Ezek a gyógyszerek ugyanis negatív hatással lehetnek a légzésre és a véráramlásra, így a beteg életműködéseit kiemelt figyelemmel kell az altatóorvosnak nyomon követnie.
A kísérletben 157 felnőttet vizsgáltak a Pennsylvania Egyetem kutatói. A fele csoportnak egy párperces hangszeres zenedarabot játszottak le, mielőtt elaltatták őket, míg a csoport másik fele 1-2 mg midazolámot kapott, az eredmény pedig szinte teljesen megegyezett.
A kutatók szerint, ha a betegek hosszabb ideig hallgathatnák a zenét, vagy a kedvenceiket választhatnák, még jobb eredmény lenne elérhető.
(hirado.hu)