A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kutatók úgy tudják, hogy az összesen 73 darab tudományos kutatást, ami az aszpartám veszélyeire hívta fel a figyelmet, az EFSA nem vette figyelembe, viszont azokat, amelyek nem találtak bizonyítékot a szer káros hatásaira, 84 százalékban elfogadták. Az így született döntés viszont nem kedvez az emberek egészségének.
Már az 1970-es évek óta születnek kutatások arról, hogy az aszpartám nevű mesterséges édesítőszer megnöveli a máj- és tüdődaganat kialakulásának kockázatát, agyi károsodást okozhat, és agyi elváltozásokhoz, valamint neuroendokrin rendellenességekhez vezethet. Erik Millstone, a Sussexi Egyetem élelmiszeripari kémiai biztonsági szakértője úgy gondolja, szükség lenne egy újabb, átfogó vizsgálatra az ügyben, és az aszpartám használatát addig fel kellene függeszteni.
Millstone szerint érdemes lenne ezen kívül az egész EFSA rendszerét átvizsgálni, és hatékonyabbá tenni, hogy ilyen ne történhessen meg újra – főleg azokat a zárt ajtók mögötti megbeszéléseket sérelmezi, amelyekről a nyilvánosság mit sem tud. Szerinte az ilyen engedélyeztetésnek nyíltnak és nyomon követhetőnek kell lennie.
A kutató átvizsgálta az elfogadott és elutasított kutatásokat, és megállapította, hogy a 73 figyelembe nem vett kutatás sokkal megbízhatóbb és tudományos szempontból komolyabb volt, mint azok, amelyek alapján végül az aszpartám engedélyeztetése mellett döntöttek.
A mesterséges édesítő egyébként rengeteg termékben, köztük a diétás üdítőkben is megtalálható.
(24.hu)