Különleges égi jelenségek 2025-ben
Aki figyelmes volt, idén – január 4-én este – már megfigyelhette az év első csillagá...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A vizsgálat során a férfiaknál csökkent azon hormonok szintje, amelyek szerepet játszanak a spermiumok termelésében. Az alanyoknál viszonylag kevés mellékhatást okozott, a résztvevők közül csak néhány személy libidója változott meg, páraknál pedig enyhe fáradtság, kiütések és fejfájás jelentkezett. A készítmény hatásai ráadásul utóbb visszafordíthatóak voltak.
Bár további kísérletekre lesz szükség, hogy igazolják a gyógyszer megbízhatóságát, az eddigi eredmények meggyőzőek.
„A biztonságos, visszafordítható hormonális férfi fogamzásgátlás körülbelül 10 éven belül elérhető lehet” – mondta Christina Wang, a Los Angeles-i Kaliforniai Egyetem szakértője és a csapat tagja.
A 11-beta-MNTDC nevű készítmény a tesztoszteron egy módosított változatát tartalmazza. A kísérletbe 30 férfit vontak be, közülük 14 személy napi egy, 16 pedig két dózist szedett, míg 10 férfi placebót kapott. A teszt végén a szakértők nem a hímivarsejtek számát mérték fel, hanem azt, hogy miként változott a spermiumok termelését irányító hormonok szintje. Az adatok alapján a gyógyszer hatásos volt.
A szakértők célja az, hogy olyan készítményt hozzanak létre, amely a lehető legkevesebb mellékhatással jár. A csapat jelenleg két tabletta fejlesztésén is dolgozik, kérdéses, hogy melyik bizonyul majd hatékonyabbnak.
(24.hu)