A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A bizarr kísérlet célja, hogy előbb-utóbb emberi szerveket nevelhessenek az állatokban, amelyeket szervátültetésre lehet használni. A malacokba makákóktól származó sejteket juttattak, így sikerült kinevelni a példányokat. A két kiméradisznó viszont egy héten belül meghalt. A pekingi állami őssejt és reprodukciós biológiai intézet szerint a disznó-majom kimérák nagy előrelépést jelenthettek volna kutatásaikban, ha nem pusztulnak el. A haláluk okát egyelőre nem tudják.
A hibridekkel való kísérletezés célja a szervtranszplantációban való előrejutás, ami komoly probléma jelenleg az orvosok számára. Az Egyesült Államokban napi 24 ember hal meg, mert nem jut időben létfontosságú szervhez. A hibrid állatokban pedig emberi szerveket lehetne növeszteni olyan módon, hogy a humán sejtet egy állati embrióra bízzák, így az az állatban nevelkedhet.
Idén nagy botrányt keltett, amikor egy kaliforniai kutató és kínai tudósok majom-ember hibridekkel kísérleteztek, szintén a szervátültetéssel kapcsolatos célokból. Míg az Egyesült Államokban minden ilyesmi tilos, Kínában nincs rá szabályozás, ezért jellemzőek az országban végzett kísérletek. A módszer nagyjából úgy működik, hogy a majmokba embrionális állapotban emberi sejteket fecskendeznek, ebből aztán kialakulhatnak kizárólag emberi sejtekből álló szervek, amelyeket később szervátültetésre lehet használni.
Egyelőre nem nevelnek a kínai tudósok sem majom-ember hibrideket, 14 nap után kénytelenek megsemmisíteni az embriókat. De ami késik, nem múlik: talán hamarosan az országban is engedélyezik majd az eljárást, mint Japánban tették, ahol Hiromitsu Nakauchi kutató az engedélyével azt tervezi, hogy emberi sejtekkel ellátott egereket tenyészt majd, és az egerek szerveit átülteti más állatokba.
(24.hu)
Beteg a világ!