A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A DeepCubeA nevű rendszer ezzel bő két másodpercet ver a 3,47 másodperces jelenlegi emberi rekordra. Ugyanakkor nem ez a leggyorsabb gép, amely képes megoldani a feladványt: az MIT kutatói által tavaly bemutatott min2phase nevű robot mindössze 0,38 másodperc alatt végez a Rubik-kockával. Ez viszont nem mesterséges intelligenciára épül; a DeepCubeA az első, amely saját maga jött rá a megoldásra.
Hogy ezt pontosan hogyan csinálta, azt egyelőre a kutatók se tudják. A Nature-ben megjelent tanulmány szerint először egy már kirakott kockát (illetve annak szimulált változatát) mutatták meg neki, majd azt keverték össze. A rendszer ezután több mint két napon át gyakorolt, egyre nehezebb kombinációkkal. A kutatók összesen 10 milliárd kombinációt mutattak neki, majd azt a feladatot adták, hogy 30 vagy kevesebb lépésből oldja meg a feladatot. Ezután ezer kombinációval tesztelték, mire jutott: mindegyiket sikerült megoldania, az esetek 60 százalékában a minimálisan szükséges lépésszámra szorítkozva.
(index.hu)