A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A gyorstesztet a Hongkongi Műszaki Egyetem (PolyU) egyetem kutatócsoportja Terence Lau Lokting, az egyetemi innovációs és technológiai fejlesztés vezetője, valamint az alkalmazott biológiai és vegyi technológiai tanszék professzora vezetésével alkotta meg.
Lau elmondta, hogy a rendszer része egy teljesen automatizált gép és a légúti fertőző betegségek úgynevezett betegágy melletti (POCT) genetikai tesztjeihez való, teljes átvizsgálást lehetővé tevő komplex panel.
Az új technológia jelentősen javíthat a kórokozó érzékelésének pontosságán, ezzel növeli a teszteredmények megbízhatóságát.
Lau szerint a teszt egyszerű, kezelése könnyű és higiénikus az egész folyamat. Akár 40 légúti kórokozót is azonosít, szemben a jelenleg használt technológiával, amelyik legfeljebb 22 patogént ismer fel. Egyetlen teszttel nagyjából egy óra alatt azonosítani lehet a kórokozót.
„A kórokozók korai és pontos felismerése a betegségek hatékony kontrollját segíti és megelőzi a fertőző patogének további terjedését. A páciensek számára azért előnyös, mert idejében el lehet kezdeni a gyógyítást, így megelőzhetők a szövődmények” – tette hozzá.
A kutatócsoport négy éve kezdett dolgozni az új teszten. Tavaly végezték a klinikai minták tesztjeit és optimalizálták a rendszert. Az új koronavírus (COVID-19) okozta járvány 2019-es kitörésekor az új kórokozót tartalmazó mintákat is vizsgálták az új technológiával.
(MTI)