A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A mutatók szerint csak 2017-ben ezer tengeri emlős vetődött partra a szigetországban, ami rekordot jelent a mérések hivatalos kezdete óta – írja a BBC hírportálja.
A 2011 és 2017 közötti időszakban 4896 bálna és delfin pusztult el a nagy-britanniai partokon, ami 15 százalékos emelkedést jelent az előző hét évhez képest.
A szakemberek szerint nem lehet egyértelműen megmondani, hogy mi a felelős a partra vetődő állatok számának emelkedéséért, de számos tényezővel összefüggésben állhat a jelenség, köztük néhány delfin- és bálnapopuláció növekedésével.
A Londoni Zoológiai Társaság tagja, a kutatást vezető Rob Deaville ugyanakkor elmondta, hogy az állatok partra vetődése önmagában nem jelent rossz hírt.
„Az csupán félreértés, hogy mi megpróbáljuk megakadályozni a partra vetődéseket, ez nem így van, mi megpróbálunk többet megtudni azokról az esetekről, amelyekért az emberi tevékenység a felelős, és aztán ahol tudjuk, mérsékeljük az ilyen incidensek számát” – tette hozzá a szakember.
Deaville szerint az adatok bizonyos tekintetben zord képet festenek, ugyanakkor pozitívumokat is ki lehet olvasni belőlük.
Hét év alatt több mint 20 cetfajt – a világon ismert cetfajok csaknem egynegyedét – dokumentálták a nagy-britanniai partokon. Ezek közül a törpe ámbráscetet még soha azelőtt nem észlelték a térségben.
Hét év alatt nagyjából ezer példányon végeztek boncolást a kutatók a halál okának megállapítása érdekében.
A halászhálóba gabalyodás volt a felelős nagyjából minden negyedik közönséges delfin és minden tizedik barna delfin pusztulásáért.
Közvetlenül emberi tevékenység okozta a halálát 25 állatnak, amelyeket hajó ütött el, egy ízben pedig tengeri hulladék lenyelése végzett egy Cuvier-féle csőröscettel.
(MTI)