A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
[rekalm]
A kivételes felhők a légkör legfelsőbb rétegében, 80 kilométeres magasságban alakulnak ki, rendkívül hidegek, és igen kevés nedvességet tartalmaznak.
A kevés vízgőz megfagyva képes rátapadni az atmoszférában elégő meteorok füstjére és a porszemcsékre, egyedi kristályokat hozva létre. Ezek igen látványosan verik vissza a már horizont alatt lévő Nap fényét. A mezoszféra jellemzően nyáron a leghidegebb, az éjszakai világító felhők is ekkor jelennek meg.
A kutatók úgy vélik, hogy a különleges felhők az éghajlatváltozás jelei is lehetnek.
A felhőket először 1885-ben dokumentálták, ezt követően csak ritkán látták őket, akkor is főként a sarki régiókban. Az elmúlt időszakban ugyanakkor a pólusoktól egyre távolabb és egyre fényesebben kezdtek el felbukkanni a felhők, június 21-én még London felett is észlelték őket.
Az éjszakai világító felhők létrejöttéhez szükséges nedvesség nagy része metánból származik – ez az egyik legjelentősebb üvegházhatású gáz. A szakértők szerint a kivételes felhők azért válhatnak gyakoribbá és látványosabbá, mert az emberi tevékenység miatt egyre több metán áramlik a légkörbe.
(24.hu)