A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A teszt alapján a gyerekek sokkal jobban reagáltak, amikor biztató hangnemben kapták az utasítást, ugyanis ez a választás lehetőségének érzését keltette bennük, habár utasításról volt szó – olvasható a Daily Mail cikkei közt.
Ez azért fontos, mert a tinédzserekben egyre növekszik a vágy, hogy önállóan, a szülőktől függetlenül döntsenek és cselekedjenek.
Netta Weinstein, a tanulmány vezető írója szerint, ha a szülők megfelelő kommunikációt szeretnének folytatni gyermekükkel, nem szabad elfelejteni, hogy támogató hangnemben intézzék hozzájuk a mondandójukat, így a gyerekek nem éreznek nyomást.
Az olyan ösztönzések, mint például a házi feladat megírására irányuló kérés azonban igazi kihívás lehet a kutatók szerint, hiszen nagyban befolyásolhatja a gyermek tanulmányi eredményeit.
A kutatók a kísérletben 486 fiút és 514 lányt vontak be, akik mind 14 és 15 éves kor között voltak.
Két csoportra osztották őket, és ugyanazokat az utasításokat intézték hozzájuk. A harminc üzenet közt szerepelt például, hogy „ideje elindulni az iskolába”, „ma este el fogod olvasni ezt a könyvet”, vagy pedig az, hogy „jól fogod teljesíteni a feladatot”.
A beszélő hangja parancsoló, támogató vagy semleges volt, a gyereket pedig arra kérték, hogy édesanyjukat képzeljék a beszélő helyébe.
Azok, akik a parancsoló hangú üzenetet kapták, rosszabbul reagáltak, a támogató hangnemű üzenetre viszont pozitív reakciók születtek.
Az eredmények jól szemléltetik, milyen jelentőségű a megfelelő hangnem megtalálása a kommunikációban. A kutatók a továbbiakban arra kíváncsiak, hogy a hang minősége jár-e kimondott élettani reakciókkal, mint például a pulzusszám változása, illetve ha igen, ezek mennyi ideig állnak fent.
(hirado.hu)