Különleges égi jelenségek 2025-ben
Aki figyelmes volt, idén – január 4-én este – már megfigyelhette az év első csillagá...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A NASA most közzétette a csillag megsemmisüléséről készített time-lapse videót.
Amikor a szupernóva kialakult, a Földön még dinoszauruszok éltek, az esemény fénye azonban a nagy távolság miatt csak most ért ide.
A kozmikus detonáció az NGC 2525-ben történt, ezt a galaxist az elsők között fedezték fel 1791-ben. A SN2018gv jelű robbanás egy Ia típusú szupernóva, ezek kettős rendszerekben alakulnak ki egy fehér törpe megsemmisülésével. A hasonló események fényének elemzésével távolságukra is következtetni lehet. Mivel az NGC 2525 távolsága már jól ismert, az SN2018gv segítségével pontosítani lehet azt a módszert, mellyel az Ia típusú szupernóvákból következtetnek távolságokra.
(24.hu)