A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Hold korának meghatározása nem egyszerű feladat. A kutatók tudják, hogy az égitestet egykor egy hatalmas magmaóceán borította, a kulcs ezen olvadt kőzetanyag közvetett vizsgálata lehet.
A szakértők korábban úgy vélték, hogy az ősi ütközés 4,51 milliárd éve zajlott, a friss eredmények alapján ugyanakkor 4,425 milliárd éve történhetett. Hogy észleljék ezt a 85 millió évnyi különbséget, a csapat matematikai modellek segítségével vizsgálta a Hold összetételét az idők során. Mauricék azt mérték fel, hogy a magmaóceán kihűlésével milyen ásványok keletkeztek. Eredményeik alapján az olvad kőzetanyag mintegy 200 millió év alatt szilárdult meg – a korábbi modellek csupán 35 millió évesre becsülték a folyamatot.
A csapat szerint a Hold 4,425 millió éve (plusz-mínusz 25 millió év) alakult ki. Ez összhangban van azon korábbi tanulmányokkal, melyek az égitest születését a Föld fém magjának megjelenéséhez kötötték.
(natgeo)