A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egy új kutatás szerint hamarosan azonban erre is lesz gyógyszer, legalábbis spanyol kutatók igazolták, hogy a propofol nevű rövid hatású anesztetikum segíthet legyőzni a fájdalmas emlékeket.
A kutatásban résztvevő emberek propofolt kaptak intravénásan közvetlenül az után, hogy eszükbe jutott egy fájdalmas emlék, majd 24 órán belül megkérték idézzék fel újra. A beszámolók szerint ekkor már nem volt annyira élénk az emlékük.
A kutatás eredeti célja az volt, hogy a poszttraumás stressz szindróma (PTSD) tüneteit enyhítő gyógymódot találjanak, de úgy tűnik, hogy más típusú, de szintén felkavaró emlékképek homályosítására is szolgálhat a módszer. A kutatást vezető dr Bryan Strangeszerint a következő feladatuk az lesz, hogy egy olyan kritériarendszert rakjanak össze, ahol meghatározzák, kiknél működhet jól ez a módszer, és milyen esetekben jelenthet nagyobb előnyt a kezelés, mint amekkora kockázattal jár a gyógyszer alkalmazása.
Korábban különféle applikációk is megjelentek, hogy segítsenek túljutni az embereknek a szakításon. Helen Fisher antropológus pedig funkcionális MRI képek segítségével bizonyította, hogy az agyban hasonló folyamatokat vált ki egy emberben egy szerette halála, mint a szakítás vagy a függőség, sőt a fizikai fájdalomért felelős központ is aktívabbá válik. Barbara Sahakian a Cambridge Egyetem kutatója pedig azt bizonyította nemrég, hogy a szerelem olyan, mintha a másik fél folyamatosan stimulálná az illető agyának jutalomközpontját. Amikor pedig vége a kapcsolatnak, elkezd hiányozni ez a stimuláció is, és szinte kényszert érez az illető, hogy felhívja vagy írjon a másiknak.
A most közölt gyógymóddal kapcsolatban a legnagyobb kérdés leginkább etikai, vagyis ki használhatja, ki írhatja fel, és hogy ezzel vajon a jövőben mesterségesen lehet-e majd szétszakítani romantikus kötődéseket.
Az antropológus szerint sokkal egyszerűbb, ha valaki gyógyszerek helyett valaki összeszedi az emlékeket, ami a másikhoz köti, és elzárja a padlásra, miközben nem hívja és nem üzen a másiknak.
(Index)
Végre!😍 A szerelem és a hasmenés járnak a legnagyobb gyötrelemmel😘