Azért kérdés, mert bár elméletileg nagyon valószínű, hogy nem vagyunk egyedül, erre konkrét, a tudományos közösség által elfogadott bizonyíték nincs.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szakértők egy csoportja a közelmúltban rájött, hogy a katalógus további megfigyelések nélkül is jelentősen bővíthető – írja az IFLScience. Az eredeti kutatásban az amerikai Green Bank-i Távcsövet (GBT) és az ausztráliai CSIRO Parkesi Rádióteleszkópot hívták segítségül. A Manchesteri Egyetem vezette csapata felfedezte, hogy ezen obszervatóriumok adatait kombinálhatják a Gaia űrtávcső információival,
így a katalógusban szereplő csillagok számát több mint 288 ezerre növelhetik.
A csillagok száma mellett a maximális távolságot is növelni tudták, a legmesszibb objektum immár 33 ezer fényévre található. Bart Wlodarczyk-Sroka és kollégái ezzel a bővítéssel azt feltételezték, hogy az idegenek képesek a miénknél jóval fejlettebb technológiák megalkotására. A távolabbi világokba ugyanis a mi jeleink valószínűleg nem jutnak el.
A kutatók bíznak benne, hogy a bővített katalógus nagyban hozzájárulhat a földön kívüli intelligencia kereséséhez.
„Az ehhez hasonló munkák egy lépéssel közelebb visznek minket ahhoz, hogy választ találjunk az emberiség legmélyebb kérdésére: Egyedül vagyunk?” – mondta Andrew Siemion, a Berkeley-i Kaliforniai Egyetem SETI Intézetének vezetője és a csapat tagja.
(24.hu)
Azért kérdés, mert bár elméletileg nagyon valószínű, hogy nem vagyunk egyedül, erre konkrét, a tudományos közösség által elfogadott bizonyíték nincs.
De ez 2020 ban miert kerdes ? Nem vagyunk egyedul es soha nem is voltunk, rengeteg dolog elvanhazudva titkolva a nep elol .Rengeteg eletforma van kint a vilagurben,csak mi meg nem fejlodtunk oda hogy ezt helyen kezeljuk. De majd egyszer talan:)