A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ez a jelentés nemcsak arra világít rá, hogy tényleg tennünk kéne már az üvegházhatású gázkibocsájtás megfékezéséért, lehetőleg minél előbb, de arra is, hogy a katasztrófavédelmi intézkedéseket is szigorítani kell, és érdemes felkészülni az egyre gyakrabban jelentkező katasztrófákra, főleg a fejlődő országokban, ahol egyelőre nagyon visszamaradott az ilyen infrastruktúra.
A klímaváltozás következményei túlmutatnak a globális felmelegedésen – nemcsak melegedő teleket és elviselhetetlenül forró nyarakat hoznak, hanem az extrém időjárási események felerősödését jelentik, és azt is, hogy az éghajlati és időjárási minták globálisan, hosszú távúan megváltoznak. A melegebb hőmérséklet azt eredményezi, hogy többet párolog a világtenger, ez több felhőt, és több komoly vihart jelent. A melegebb óceánfelszíni hőmérséklet pedig erőteljesebb szeleket is jelent, amelyek szintén az erős viharokhoz járulnak hozzá.
Az ENSZ szerint nemcsak az óriási katasztrófák, de a kisebb, mégis komoly pusztítást hozó jelenségek is egyre gyakoribbak. Erre a néhány héttel ezelőtti európai hőhullámot hozták példának, amely során akár 45,9 Celsius-fokig is emelkedett a hőmérséklet egyes francia városokban. Egy analízis azt mutatta, hogy ennek a hőhullámnak a valószínűségét például a globális felmelegedés ötszörösére emelte.
Az ember által előidézett klímaváltozás az átlagosnál valószínűleg 4 Celsius-fokkal melegebbé tette a júniusi európai hőhullámot – közölték klímakutatók.
„A klímaváltozás többé már nem egy absztrakt növekedés a globális átlaghőmérsékletben, ez egy olyan különbség, amelyet érezni lehet, ha kilépünk a hőhullámba” – mondta Geert Jan van Oldenborgh, a Hollandi Királyi Meteorológiai Intézet vezető kutatója, a nemzetközi tanulmány egyik szerzője.
„A megfigyelések azt mutatják, hogy a hasonló rendszeres hőhullámok egy évszázaddal ezelőtt 4 Celsius-fokkal hűvösebbek lehettek” – olvasható a szélsőséges időjárási jelenségek és a klímaváltozás összefüggéseit vizsgáló World Weather Attribution (WWA) projekt jelentésében.
A kutatók azt is megállapították, hogy a klímaváltozás miatt ötször gyakoribb a valószínűsége a rekordmagas-hőmérsékletű hőhullámoknak. „Olyan hőhullámot tapasztaltunk, amelynek az intenzitása átlagos lesz az évszázad közepére” – mondta Robert Vautard, a CNRS francia kutatóintézet kutatója.
A klímakutatók régóta figyelmeztetnek arra, hogy a főként a fosszilis energiahordozók általi szén-dioxid-kibocsátás okozta földfelszíni melegedés miatt szélsőségesebbé és gyakoribbá válnak az olyan időjárási jelenségek, mint a viharok, a szárazság és az áradások.
A meteorológus szerint az Európa fölötti magas légköri áramlatok gyengülése az időjárási rendszerek megtorpanását okozza, ami a hőmérséklet megugrásához vezet.
A Meteorológiai Világszervezet (WMO) pénteken közölte, hogy 2019 lehet az egyik legmelegebb év a feljegyzések kezdete óta, és a 2015-2019-es időszak a legmelegebb ötéves periódus.
Az európai hőhullám teljesen összhangban van az üvegházhatású gázok okozta időjárási szélsőségekkel a WMO szerint.
(24.hu/MTI)
Az pénz miatt tönkremegy a föld, és sajnos valaki az égből sír , milyen emberek tették tönkre a természetet az által , hogy a saját jövedelmüket nézték pilanatnyilag mert vakok a pénzéheségtől minthogy a jövő-t az új generáció számára.