A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Oba Jaszuhiro, a Hokkaidói Egyetem munkatársa szerint adataik alapvető kérdésekre adhatnak választ az emberiséggel kapcsolatban, így arra, hogy a Naprendszer fejlődése során kialakult szerves anyagok miként járultak hozzá az élet megjelenéséhez.
A szakértők már korábban felfedezték az élet bizonyos építőelemeit jelentő organikus anyagokat üstökösökön, aszteroidákon és csillagközi felhőkben.
Egyes kutatók szerint ezek a molekulák meteoritok segítségével érhették el a Földet négymilliárd évvel ezelőtt.
A DNS és az RNS strukturális alapjait nukleotidoknak nevezik, ezek pedig nukleobázisokból állnak, melyek cukorból és egy foszfátcsoportból épülnek fel. Korábbi szimulációkban a cukrot és foszfort már érzékelték modellezett gázfelhőkben, a nukleobázisokat viszont nem. Oba és kollégái az elsők, akik a nukleobázisokat is azonosították.
A csapat egy vákuumos reakciókamrába mínusz 263 Celsius-fokon engedett be víz, szén-monoxid, ammónia és metanol keverékéből álló gázt, miközben egy speciális lámpával biztosítottak UV-sugárzást. A kamrában egy vékony, jeges réteg alakult ki, melyben melegítés után ki tudták mutatni a nukleobázisokat. A szakértők ráadásul aminosavakat is találtak, ezek többek közt a fehérjék számára fontosak.
(24.hu)