A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A TNO-k olyan kisebb jeges objektumok, melyek a Nap körül keringenek, de igen távol, a Neptunusz pályáján túl. Kettős TNO-ról akkor beszélhetünk, amikor két égitest szoros gravitációs interakcióban van, és egymás körül kering. A kutatók a most felfedezett bináris objektumot annak köszönhetően érzékelték, hogy az egy távoli csillag előtt elhaladva takarta annak fényét – a takarás időtartamából még következtetni is lehet a hasonló égitestek méretére.
Buie szerint az is kiderült, hogy a takart csillag is kettős. Bár a bináris égitestek igen gyakoriak, az már jóval ritkább, hogy épp egy bináris TNO takarjon egy kettős csillagot. Leiva hozzátette, az új bináris TNO tulajdonságai is érdekesek: az objektumok viszonylag közel, mintegy 350 kilométerre keringenek egymástól – a hasonló égitesteket jellemzően 1000 kilométer választja el.
A közelség miatt hagyományos módszerekkel nehéz lett volna észlelni az objektumokat, a RECON-t azonban épp hasonló esetekre találták ki. Az 56 amerikai obszervatóriumot tömörítő hálózatban amatőrök, így diákok és középiskolai tanárok dolgoznak. A RECON rendkívül gyorsan és nagy mennyiségben képes gyűjteni az adatokat.
(natgeo.hu)