A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kutatók azt állítják, hogy a macskák ősei azért fogyasztottak fűféléket, hogy megszabaduljanak a bennük élősködő parazitáktól, amelyek a rágcsálókkal való táplálkozás miatt szaporodhattak el a szervezetükben – olvasható a Daily Mail hírei közt.
A fű ugyanis serkenti az izmok aktivitását az emésztőrendszerben, ami megtisztítja a beleket a parazitáktól.
A mai macskákban úgy tűnik tovább él a szokás, habár az állatgyógyászat megjelenésével már nem lenne szükség erre a viselkedésre.
A kutatók 1021 macskatartót vontak be egy online felmérésbe, melynek keretében a gazdik naponta legalább három órát töltöttek a macskájuk étkezésének megfigyelésével. 71 százalék jelentette, hogy macskája rendszeresen eszik füvet, azonban szinte egyik állat sem hányt, ami ellentmond annak az ötletnek, hogy rosszullét miatt fogyasztanák a növényeket.
Úgy tűnik, a cselekvés ösztönös, amit az is megerősített, hogy az állatok közel fele saját magától cselekedett, nem más macskától tanulta el.
A tanulmányt a Science tudományos lapban publikálták.
(hirado.hu)