A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tanulmány szerzője, Michael Scharf entomológus azt mondta, fogalmuk sem volt róla, hogy a fejlődés ilyen gyorsan bekövetkezhet – olvasható a brit The Independent hírei közt.
Ha egy csótány túlél egy rovarirtást, utódaival együtt immunissá válik a méregre – derül ki a Purdue Egyetem tanulmányából, amelyet a Scientific Reports tudományos lapban közöltek.
Ami ennél is meglepőbb, hogy olyan rovarölő szerekkel szemben is képes kifejleszteni az ellenálló képességét, amelyekkel nem is érintkezett – ezt keresztrezisztenciának nevezik a kutatók. Az ellenálló képesség pedig mindössze egy generáció alatt négy-hatszorosára nőhet.
Az Indiana és Illinois államban végzett kísérletben három különböző rovarirtó szert teszteltek a kártevőkön hat hónapon keresztül.
A kísérleti időszakban a három vegyszer alkalmazása mellett sikerült megfékezni a rovarok elszaporodását, de a számuk nem csökkent. Kétféle rovarirtó szer használata esetén a populáció gyors növekedésnek indult. Egyfajta rovarölő szer alkalmazásakor pedig vegyes eredményeket kaptak.
A szakértők szerint a rovarirtók fontos részei a csótányok megfékezésének és kártevőkkel folytatott harcnak. Ha a vegyszerek önmagukban hasztalannak bizonyulnak, érdemes más módszerekkel kombinálni, például csapdák kihelyezésével vagy fokozott higiéniával.
A csótányok kizárólag az ember szomszédságában élnek, és kedvelt lakóhelyeik a csatornák, csőrendszerek és a vizesblokkok.
A kártevők allergén anyagokat hordoznak, nyáluk és ürülékük allergiás reakciókat vagy asztmás rohamokat is kiválthat, továbbá többféle baktériumot, parazitákat és egyéb veszélyes kórokozókat is hordoznak.
(hirado.hu)