Különleges égi jelenségek 2025-ben
Aki figyelmes volt, idén – január 4-én este – már megfigyelhette az év első csillagá...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A nemzetközi sajtóban futótűzként terjedtek a Zoom platformmal kapcsolatos problémák. Az egyik első biztonsági kockázat „Zoom bombing” néven vált ismerté, ennek lényege pedig, hogy bárki hozzáférhet a videobeszélgetésekhez, ehhez elég, ha a meeting egyéni számát ismeri.
Erre a problémára még az FBI is figyelmeztetett, hiszen magánbeszélgetések és céges titkok is kiszivároghatnak, ha nem figyel oda valaki. Ennek bekövetkezését viszonylag egyszerű elkerülni, hiszen csak annyit kell tenni, hogy csak a beszélgetés résztvevőivel osztjuk meg a sorszámot.
Egy másik biztonsági rést a kiberbiztonsági oktatásokkal foglalkozó Hacker House egyik dolgozója leplezett le. Ennek lényege, hogy a Zoom felületén üzeneteket is lehet küldeni, valamint linkeket is meg lehet osztani egymással.
A rendszer viszont nem tesz különbséget a webhely linkek és bizonyos alkalmazások linkjei között, így egy hacker képes lehet távolsági elérésre alkalmas programot telepíteni az érintettek gépére, ha azok rákattintanak a linkre.
Mindemellett a vállalat váltig állította, hogy a beszélgetések titkosítva vannak, azonban mint kiderült, a Zoom erre merőben más gyakorlatot alkalmazott, mint például a Telegram nevű alkalmazás, így közel sem volt olyan biztonságos, mint ahogyan azt az felhasználók hitték. Egy biztonsági szakember hívta fel arra a figyelmet, hogy csak a Zoom szerverein tárolt információ van titkosítva, a felhasználó számítógépére vagy telefonjára érkező viszont nincs.
Az üggyel kapcsolatban nemrég megszólalt Eric Yuan, a Zoom vezérigazgatója is, aki szerint túl gyors növekedésnek indult a vállalat, ezért keletkezett ennyi biztonsági rés. Erre elég gyakran hivatkoznak a tech vállalatok, a legtöbbjük elsősorban a gyors növekedést szokta okolni, ha valami balul sül el. Yuan szerint tanultak a hibából és a jövőben jobban fognak fókuszálni a biztonságra.
(Origo)