Ez egy új vírus, persze, hogy sötétben tapogatóznak. Ezért kell kissé megértéssel közelíteni a néha ellentmondásos ajánlások felé is.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tudósok gyanították, hogy a közönséges náthát okozó koronavírusokkal korábban találkozó T-sejtek képessé válhatnak a világjárványt okozó SARS-CoV-2 felismerésére és megtámadására, és a Science című tudományos lapban publikált cikkükben ezt az elméletet támasztották alá.
Hogy bizonyítani tudják a hipotézist, olyan emberi vérmintákat vettek elő, amiket jóval az új koronavírus felfedezése előtt gyűjtöttek be. Ezek vizsgálatával jöttek rá, hogy egyes T-sejtek ugyanúgy reagáltak az új kórokozóra, mint négy, közönséges náthát okozó, korábban ismert koronavírusra.
Az új vírusra adott legerősebb T-sejtes válaszok a vírus tüskéinek fehérjéjével függtek össze, melyeket az emberi sejtekbe hatolásra használ a kórokozó.
„Tanulmányunk igen erős, közvetlen molekuláris bizonyítékot nyújt arra, hogy a memória T-sejtek felismerik azokat a genomszekvenciákat, amelyek nagyon hasonlóak a náthát okozó koronavírusokban és a SARS-CoV-2-ben” – írta közleményében Alessandro Sette, a kaliforniai La Jolla Immunológiai Intézet tudósa, a tanulmány társszerzője.
Valószínű, hogy a korábbi koronavírusok okozta náthával való találkozás befolyásolhatja a Covid-19 tüneteinek súlyosságát – írták a kutatók.
(MTI)
Ez egy új vírus, persze, hogy sötétben tapogatóznak. Ezért kell kissé megértéssel közelíteni a néha ellentmondásos ajánlások felé is.
Meg mindig csak a sotetsegben tapogatoznak , senki egy konkret megelozest ,kezelest nem tud mondani, ezert van ez a nagy kaosz az egesz vilagon !