A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A 10 milliárd dollárból fejlesztett szerkezetet 25 évvel ezelőtt kezdték el építeni, és számos csúszás után végül december 25-én indult útnak. Az eddigi legfejlettebb űrteleszkóp január végén érte el a végleges helyét, nagyjából 1,5 millió kilométerre a Földtől.
A NASA a tervek szerint májusra készíti el az első olyan fotót, amilyeneket a jövőben a James Webbtől várhatunk, ám előzetesen már most mutatott egyet.
Az űrteleszkóp első fotója egy olyan képmozaik, amin 18 különálló fénypontot látni. Valójában ezek a fénypontok mind ugyanattól a csillagtól származnak, ám a 18 tükörszegmens finomhangolását még nem végezték el, így mindegyik külön-külön küldte el a befogott fényt az érzékelőnek, a NIRCam-nak.
A képen a HD 84406 kódjelű, a Naphoz hasonló csillag látható, amely a Nagy Medve csillagképben helyezkedik el, nem messze a Göncölszekértől. A csillag körülbelül 260 fényévnyire van tőlünk. A fent látható végeredményt nagyjából 1000 képből rakták össze a tudósok.
A NASA jelezte, a mostani fotó is azért készült, hogy a finomhangolást el tudják végezni. A tervek szerint a tudósok a következő egy hónap során módosítják majd a beállításokat úgy, hogy a fénypontok végül egy képpé álljanak össze.
A tudósoknak most két fő célja volt: egyfelől ellenőrizni, hogy a NIRCam valóban készen áll a fény begyűjtésére, másfelől pedig megnézni, hogy a 18 tükörszegmens mindegyike tükrözi-e a fényt a műszernek. A fentiek alapján úgy tűnik, a próba sikeres volt.