A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A többség számára valószínűleg nem magától értetődő, hogy a földfelszínen használni kívánt mobilhálózati technológiát miért az űrben tesztelik. A műhold valójában nem rendelkezik semmiféle konkrétan 6G-s berendezéssel: pusztán a terahertzes rádióspektrum tulajdonságait vizsgálja, a remények szerint a következő generációs hálózatok ilyen frekvenciákon kommunikálnak majd.
Amennyiben igazak a tesztelt frekvenciákról kialakult elméletek, akkor a 6G-s hálózatok sebesség és kapacitás tekintetében is óriási előrelépést jelenthetnek az 5G-hez képest (tempóban talán százszor is gyorsabbnak bizonyulhatnak), plusz az adóvevő eszközök fogyasztását is csökkentheti a spektrum használata. A kínai kezdeményezésen kívül Európában és Észak-Amerikában is futnak a frekvenciák tesztelésével kapcsolatos projektek.
A szakértők szerint ha minden jól megy, akkor a 6G szabvány 2028-ban véglegesedhet, az első kompatibilis mobilhálózatok pedig 2030-ban állhatnak szolgálatba.
Képünk illusztráció.
(Origo)