A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az izraeli Weizmann Tudományos Intézet szerint a Földön az emberek alkotta tárgyak, ide az épületektől kezdve a kis mütyürökig minden bele tartozik, tömege lassan eléri az egy teratonnát, az az az egybillió tonnát. Ez pedig meghaladja a teljes növényzet és állatvilág össztömegét. A becslések szerint hetente legalább annyi új terméket állítanak elő emberenként, mint amennyi a tömegük.
A kutatás vezetője, Ron Milo szerint ez az adat leginkább arra jó, hogy rámutasson, mekkora szerepe van az embernek a Föld átformálásában. „Ez egy jó alkalom arra, hogy latolgassuk, milyen sokat fogyasztunk, és hogy hogyan találhatnánk meg a jobb egyensúlyt az élővilág és az emberiség között” – mondta a BBC-nek.
A modelljükben megbecsülték, hogy 1900-tól napjainkig az emberiség mennyi mindent állított elő, és ezt összehasonlították a biomassza tömegével. A kutatók az állítják, az általunk előállított termékek, legyenek azok műanyag palackok, építőtéglák vagy beton, mennyisége húszévente megduplázódik, miközben az erdőirtások és természet visszaszorulása miatt a biomassza tömege csökken. A nagy gyorsulás az 1950-es években kezdődött, megnövekedett az emberiség fogyasztása, és rohamosan terjedt például az alumínium, a beton és a műanyagok használata.
Miloék úgy számoltak, hogy 2020 lett a fordulópont, már nem a biomassza a több, hanem az emberi produktumok. Ha mindegy így megy tovább, 2040 megháromszorozódik az általunk előállított termékek tömege, körülbelül három teratonna lesz.
Az izraeli kutatás megerősíti, hogy egy új földtörténeti korszakba, az antropocénbe léptünk, az emberiség mostani tevékenysége évezredek múlva is kimutatható lesz az üledékekben és a kőzetekben.
(Telex)