A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szakértők a Curiosity és az Opportunity marsjárók képeit elemezve különös objektumokat találtak, amelyeket gombaként, zuzmóként vagy algaként azonosítottak.
A Rhawn Gabrieal Joseph, az Észak-Kaliforniai Agykutató Idegtudományi Laboratórium munkatársa által vezetett csapat több mint 200 korábbi tanulmányt elemzett, melyekben különös marsi struktúrákat, a metán szezonális változásait, illetve az élet bolygóközi utazásának lehetőségeit mutatták be.
Az új tanulmányt megjelentető Journal of Astrobiology and Space Science Reviews folyóirat független szakértői szerint a publikáció bizonyítékai megkérdőjelezhetőek, a szerzőket ugyanakkor dicsérik, amiért szembemennek az elfogadott állásponttal.
Regina Dass, a Pondicherry Egyetem kutatója és a tanulmány társszerzője kiemelte, hogy eredményeik nem a saját véleményükön, hanem korábbi vizsgálatokon alapulnak.
„Elismerjük, hogy nincs perdöntő bizonyítékunk. Nincs fotó sejtről vagy sejtes struktúráról. Nincs egyértelmű bizonyíték, csak rengeteg olyan bizonyíték, amely biológiáért kiált” – nyilatkozta a szakértő.
A marsi életről régóta folyik a tudományos vita. Miután 1976-ban a NASA leszállóegysége, a Viking landolt a bolygón, egy teszt során biológiai jeleket mutatott ki a talajban. A későbbi elemzés ugyanakkor nem erősítette meg az eredményeket.
A friss tanulmány több ponton is ellentmondásos, a bemutatott adatok leginkább azt igazolják, hogy további vizsgálatokra lesz szükség annak eldöntéséhez, hogy van-e élet a Marson.
(24.hu)