A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A fiatalság megőrzésének titka mindig is foglalkoztatta az embereket, és egyre felkapottabb téma a médiában is. Különösen a középkorúak és az ötvenes éveikbe lépők érdeklődnek a lehetőségek iránt – olvasható a Medical Daily hírei közt.
A Dél-kaliforniai Egyetem Viterbi Műszaki Iskolájának kutatócsoportja arra a folyamatra fókuszált, amely az öregedésért felelős az emberi szervezetben. Ahhoz ugyanis, hogy a fiatalság forrását megtalálják, arra kell először rájönni, hogy ez a forrás hol van, és hogyan funkcionál – mondta Nick Graham adjunktus.
A laboratóriumában dolgozó Alireza Delfarah, aki a tanulmány vezető írója, úgy döntött, azt a folyamatot fogja megvizsgálni, amikor a sejtek már nem osztódnak tovább, hanem elöregednek.
Amikor az sejtöregedés bekövetkezik, többféle negatív hatása is felléphet: jelentkezhet ízületi gyulladás, csontritkulás vagy érrendszeri problémákat is okozhat.
Az öreg sejtek pont az őssejtek ellentétei, amelyek korlátlanul képesek az önmegújításra és az osztódásra. Egy öreg sejt már nem képes további osztódásra, az állapot visszafordíthatatlan – mondta Delfarah.
A kutatócsoport arra jött rá, hogy ezek a sejtek már nem termelnek nukleotidot, amely a DNS alkotóeleme, és fontos szerepe van a sejtek energiatranszportjában és az enzimek szabályozásában. Egy kísérletben meggátolták a nukleotid előállítását fiatal sejtekben, és a feltételezés beigazolódott.
Ez tehát azt jelenti, hogy a nukleotid termelése elengedhetetlen ahhoz, hogy egy sejt fiatal maradjon. Vagyis, ha meg lehet akadályozni, hogy a termelődés leálljon, a sejtet tovább fiatalon lehet tartani.
A tanulmányt a Journal of Biological Chemistry folyóiratban publikálták, és az öregedés jelenségét több szögből is megvizsgálták.
A témában kutató Scott Fraser háromdimenziós képeket készített a sejtekről, és azt találta, hogy az öreg sejteknek két magja volt, de ezekből egyik sem tudott sokszorozódni.
Az egereken végzett kutatások szerint az öreg sejtek kiküszöbölésével az állatok teljesebb életet tudtak élni. Bár az embereken végzett vizsgálatok még kezdeti stádiumban vannak, lényeges volt megérteni az öreg sejtek működését, hogy a gyógyszerek ne legyenek negatív hatással a fiatal sejtekre, és ne okozzanak mellékhatásokat.
(hirado.hu)
Fotoshop, de sokat fog hozni a konyhára az „új szer”!😁😂🤣