A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Természetesen nem mindenki fogadja ilyen kitörő örömmel a fenti képet, de az biztos, hogy rengeteg vitathatatlan előnye van a kerékpározásnak.
Egyrészről a saját és környezetünk egészsége szempontjából is rendkívül hasznos, hiszen nem bocsát ki semmilyen környezetszennyező végterméket. Emellett pedig mozgásban tartja a testünket, így igazán jót tesz a kondinknak.
Arról nem is beszélve, hogy egyenletesen és kiegyensúlyozottan lehet vele haladni, még a legnagyobb dugóban is. Ilyenkor a különböző járművekkel utazók irigyen nézhetik, ahogy elsuhanunk mellettük. Ebből fakadóan jó, ha nem csak a nappali fényviszonyok mellett vagyunk jól láthatóak, de szürkületben és este is, a látási viszonyoknak megfelelően ki vagyunk világítva. Az erre vonatkozó szabályozás már megengedőbb, szemben a korábbiakkal, legalábbis nagyobb mozgásteret hagy a világítás lehetőségei szempontjából.
Ami nem változott, hogy a jogszabály rendelkezéseinek megfelelően:
Amennyiben tiszta időben ülünk a drótszamárra, akkor a lámpák fényének 150 méterről kell láthatónak lennie. Szerencsére ma már nem kritérium, hogy a két lámpa összehangoltan működjön, így azokat nem szükséges összekötni. Ebből következik, hogy a villogó mód is megengedett már a hátsó lámpák tekintetében.
Ugyanígy a lámpák elhelyezésében is kaptunk némi szabadságot, azaz nem kötelező, hogy a kerékpárra rögzítsük a fényeket. Természetesen ezt bármikor megtehetjük, és kifejezetten jó megoldás, hiszen akkor biztosan nem felejtjük otthon, mint a többi eshetőségnél. Így ma már a ruházatunkon vagy a fejünkön is viselhetjük a lámpát. Ezzel kapcsolatban igencsak fontos kritérium, hogy csak akkor viselhetjük mondjuk hátizsákon a világítást, ha az csak előre vagy hátra világít és oldalirányba nem. Ugyanez igaz a fejlámpa esetében is, tehát nem mindegy, hogy milyen a fényszórása.
Amennyiben lakott területen kívül történő kerékpározásra készülünk, akkor minden esetben jóval erősebb fényű lámpát kell beszereznünk, mint azoknak, akik a városok fényeiben fürdenek. Pont emiatt sem mindegy, hogy mire esik a választásunk.
Szerencsére manapság már a kerékpár lámpák jellemzően LED felhasználásával készülnek, aminek köszöhetően sokkal energia- és költséghatékonyabbak, mint a hagyományos izzók. Így az első kerékpárlámpát kiválthatjuk egy jó minőségű fejlámpával, míg a hátsót akár egy táskára szerelhető darabbal.