A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
2019. augusztus 24-én történelmet írt Victor Vescovo, amikor 5 500 méteres mélységig merült az Jeges-tengerben található Molloy-árokban – számol be a BBC. Az expedícióval az Amerikai Haditengerészet egykori tartalékosa lett az első, aki minden óceánban lemerült az ottani legmélyebb ponthoz.
Vescovo és csapata az elmúlt tíz hónap alatt sorra járta be az óceánokat a különleges merülőszerkezettel. Az expedíciók során a vállalkozót kísérő csapat rengeteg értékes adatot gyűjtött, többek közt egy 300 000 négyzetkilométeres területen is felmérték az óceán mélyét. Az információkat egy nemzetközi projekt számára ajánlották fel, melynek célja a globális óceánaljzat térképének elkészítése 2030-ig.
A magánfinanszírozásból megvalósult merüléssorozat alatt a kutatók akár 40 új fajt is felfedezhettek, ráadásul a mélyben a hőmérsékletre, a sókoncntrátumra és az áramlásra vonatkozó adatokat is rögzíteni tudták. Alan Jamieson, az expedíciók vezető szakértője szerint 6 000 méteres mélység alatt meglehetősen kevés mérést folytatnak, az elmúlt időszakban begyűjtött adatok ezért rendkívül értékesek.
Vescovo egy speciális tengeralattjáró prototípusát használta. A férfi következő célja, hogy az űrbe is kijusson.
(natgeo)