A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Egyesült Királyságban az elmúlt időszakban komoly lépéseket tettek a műanyagok visszaszorításáért, és egyre több üzlet dönt az alternatív csomagolók bevezetése mellett.
A szakértők szerint ez nem mindig jár a környezetszennyezés csökkenésével, a papírzacskók előállítása például nagyobb kibocsátással jár, mint a nejlonszatyrok létrehozása. Az infrastruktúra szintén nem áll készen a teljes átállásra, a kartonoknak jelenleg csak a harmadát tudják újrahasznosítani.
A megkérdezettek szerint az egyik fő probléma az, hogy a vásárlók nem minden esetben tudják, mi a környezetbarát, és mi nem. Sok lebomló, illetve komposztálható címkével ellátott termék például csak ipari komposztálókban kezelhető. Az ilyen anyagok a környezetben nem bomlanak le megfelelően.
A piaci szereplők azt tapasztalják, hogy az alternatív megoldások gyakran csak tovább növelik az ökológiai lábnyomot.
Andrew Opie, a Brit Kiskereskedelemi Konzorcium munkatársa kiemelte, hogy a műanyag még mindig a leghatékonyabb csomagoló, jóval strapabíróbb, mint a legtöbb. A szakértő szerint nem a műanyagok használatát kellene korlátozni, hanem szabályzásokat kellene bevezetni a hulladékgazdálkodásban, illetve a gyártásban.