A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A hernyók képesek még a polietilénen is átrágni magukat, amely a legszélesebb körben használt biológiailag nem lebomló műanyag. A kutatók most arra is rájöttek, hogy a hernyó miért képes erre – ez pedig a bélbaktériumnak köszönhető.
A Proceedings of the Royal Society B tudományos lapban publikált tanulmány szerint a kis viaszmolyok szervezetében olyan bélbaktériumok találhatók, amelyek nélkülözhetetlenek a műanyagok lebontási folyamatában.
A viaszmoly lárváit a természetben kártevőnek tekintik, mivel a méhkaptárakban él, és az ottani viasszal táplálkozik. Műanyagevő képességét véletlenül fedezték fel, amikor egy amatőr méhész Spanyolországban műanyagzacskóba tette a kártevőket, a hernyók azonban rövid idő alatt kirágták magukat.
Az ezután végzett kísérletből kiderült, hogy a kis kártevők gyorsabban képesek lebontani a polietilén műanyagzacskókat, mint bármilyen más eddig ismert módszer.
Ahhoz viszont, hogy a hernyókat hatékonyan alkalmazni tudják a műanyaghulladék elleni küzdelemben, még további kutatások szükségesek.
(hirado.hu)