A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Olyan baktériumok élnek a tehenek gyomrában, amik segítenek feldolgozni ezt az anyagot. Kutatók a Frontiers in Bioengineering and Biotechnology című folyóiratban megjelent tanulmányukban most arra jutottak, hogy az enzimek, amiket ezek a baktériumok termelnek, akár a szintetikus poliészterekben található kötéseket is képes lebontani.
Arra jutottak, hogy az enzim képes lebontani például egy PET-palackot, de a kérdés az, hogy vajon ipari mértékben, esetleg másféle műanyagok ellen is be lehet-e vetni ezeket a baktériumokat.
Ehhez arra lenne szükség, hogy úgy módosítsák ezeket a mikroorganizmusokat, hogy anélkül termeljék a szükséges enzimeket, hogy egy tehén gyomrából kelljen begyűjteni őket. A kutatók már elő is álltak egy futószalaggal, amivel szintetikus textilekre szabadítják rá a különböző enzimeket, így a textil hiába tartalmaz többféle műanyagot, a végén mindenképp lebomlik.
Nagyjából 25,8 millió tonna műanyagszemetet halmoztunk fel, aminek nagyjából 15 százaléka poliészter.
(Telex.hu)